Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy XX wieku

Wydawnictwo: Rosikon Press
Dostępność: W magazynie
49,90 zł brutto

Święty Jerzy był żołnierzem rzymskim, który nie wyparł się wiary w Chrystusa i został z tego powodu najpierw poddany torturom, a potem ścięty na rozkaz cesarza Dioklecjana.
„Święty Jerzy XX wieku”, czyli ksiądz Popiełuszko, też służył w wojsku, także nie wyrzekł się Jezusa, również został skatowany i zamordowany.

Święty Jerzy przedstawiany jest w ikonografii jako rycerz przebijający włócznią smoka, symbolizującego szatana. Sam poniósł co prawda męczeńską śmierć, lecz pokonał własne słabości i pokusy diabła.

Ksiądz Popiełuszko toczył realny bój z „czerwonym smokiem” - demonicznym systemem, który zniewolił jego ojczyznę. Choć został skrytobójczo zabity, to jednak po śmierci właśnie on odniósł zwycięstwo. Zło dobrem zwyciężył.

Niniejsza książka to opowieść o ks. Jerzym Popiełuszce, składająca się z trzech elementów: wywiadów z bliskimi i znajomymi kapłana, przeprowadzonych przez Włodzimierza Rędziocha, tekstów Grzegorza Górnego przedstawiających bohatera na tle epoki, a całość dopełniają fotografie archiwalne oraz zdjęcia Janusza Rosikonia.

Specyfikacja
ISBN 978-83-62981-61-8
Okładka twarda
Liczba stron 334
Wymiary 160 x 210 mm
Autor Grzegorz Górny
Autor Janusz Rosikoń
Autor Włodzimierz Rędzioch
Rok wydania 2017