Wszystko zostało wam powierzone... Autobiografia niezwykłego szefa przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
29,90 zł brutto

Wstęp (fragmenty)

Książka J.-Roberta Ouimeta pt. Wszystko zostało wam powierzone... Autobiografia niezwykłego szefa jest szczególnym świadectwem człowieka, który postanowił wykorzystać swoje możliwości intelektualne do przemieniania tego świata w duchu chrześcijańskim. Zafascynowany Ewangelią, a szczególnie dialogiem bogatego młodzieńca z Chrystusem, który powiedział do niego: „Sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź za Mną” (Łk 18,22) – odważnie podjął to wyzwanie, szukając drogi jego realizacji. Pod wpływem spotkania z bł. Matką Teresą z Kalkuty i jej biednymi postanowił wykorzystać swoje bogactwo materialne i duchowe do dzielenia się dobrem przez zorganizowanie przedsiębiorstwa rodzinnego na zasadach sprawiedliwości społecznej, głoszonych przez Kościół.

J.-Robert Ouimet z wielką szczerością wprowadza czytelnika w tajemnicę duchowej walki, jaką przeżył po spotkaniu z Matką Teresą, i wewnętrznej przemiany pod wpływem osobistej refleksji nad sensem ludzkiej egzystencji. Odsłania przed nami całą prawdę o swoim życiu: młodzieńcze wzloty i upadki, odkrywanie Boga obecnego w sercu człowieka, odważną odpowiedź na Jego powołanie i realizowanie misji bycia chrześcijańskim przedsiębiorcą w świecie biznesu i konkurencji. Autor dzieli się radością podejmowania decyzji, by iść drogą wyznaczoną przez Chrystusa w Kościele. Poznaje piękno krzyża i radość stawania razem z Maryją przy Chrystusie. (...)

Lektura książki J.-Roberta Ouimeta pozwoli zapewne czytelnikowi na dogłębne przyjrzenie się osobistym problemom związanym z pracą, awansem zawodowym i karierą. Wskaże też środki duchowego rozwoju. Cieszę się, że jej Autor zechciał uprzystępnić swoje osobiste doświadczenia czytelnikom Ojczyzny Jana Pawła II, który w całym swoim pontyfikacie rozwijał naukę społeczną Kościoła i jednocześnie zachęcał wszystkich uczniów Chrystusa do „wypłynięcia na głębię” i odważnego pójścia za Mistrzem.

Stanisław Kardynał Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

J.-Robert Ouimet już jako bardzo młody człowiek odnosił do siebie przypowieść o talentach. Zadawał sobie pytanie: "Dlaczego to ja odziedziczyłem tak wiele bogactwa, podczas gdy inni niczego nie posiadają?" Poruszony pragnieniem porzucenia wszystkiego, co posiadał, w celu poświęcenia się swoim duchowym aspiracjom, wyjeżdża do Kalkuty, chcąc zadać Matce Teresie pytanie: "Czy ja mam wszystko rozdać, Matko?". Od niej dowiaduje się, że sam niczego nie posiada, lecz że jest odpowiedzialny za przyczynienie się do wzrostu tego wszystkiego, co zostało mu powierzone. Święta staje się dzięki temu jego doradcą w sprawach zarządzania, proponując mu o wiele większe i o wiele bardziej wymagające wyzwanie od tego, jakie wcześniej sam brał pod uwagę, a on się tego wyzwania podejmie.

O tej właśnie nadzwyczajnej przygodzie J.-Robert Ouimet daje świadectwo w niniejszej książce. Raczej komuś służyć niż się kimś posługiwać... Program na całe życie...

J.-Robert Ouimet, żonaty, ojciec czworga dzieci, mieszka w Montrealu. Kieruje finansowym holdingiem, którego część stanowi grupa Ouimet-Cordon Bleu-Tomasso, założona przed 65 laty przez jego ojca. Doktor nauk ekonomicznych i społecznych Uniwersytetu we Fryburgu, absolwent HEC w Montrealu i MBA Uniwersytetu Columbia Business School głosi na całym świecie konferencje przedstawiające ideę "Naszego Projektu" - oryginalnego projektu zarządzania przedsiębiorstwem, który poddał eksperymentalnej weryfikacji na przestrzeni czterdziestu pięciu lat. Ma on na celu pogodzenie ekonomicznej rentowności firmy z osobistym wzrostem zatrudnionych w nim osób. Jest Kawalerem Maltańskim, Kawalerem Państwowego Orderu Qebecu i Orderu Kanady. W 2007 roku został wybrany "Mentorem stulecia" przez studentów MBA w HEC w Montrealu. Otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Laval w Qebec City (Kanada).

Yves Semen jest doktorem filozofii politycznej, dyrektorem Europejskiego Instytutu Badań Antropologicznych Philanthropos we Fryburgu. Wykłada także etykę przedsiębiorczości w HEC w Genewie, a w przedsiębiorstwie J.-Roberta Ouimeta pracuje jako konsultant i prowadzi szkolenia z zakresu etyki społecznej.

Specyfikacja
Podtytuł Autobiografia niezwykłego szefa przedsiębiorstwa
ISBN 978-83-61881-39-1
Okładka miękka
Ilość stron 204
Wymiary 150 x 230 mm
Autor J. Robert Ouimet
Autor Yves Semen
Rok wydania 2010