Wszystko o różańcu, który może wszystko

Wydawnictwo: Fronda
Dostępność: W magazynie
49,90 zł brutto

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie?

• Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach?

Sprawił to różaniec - Psałterz Anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła będąca skutecznym orężem przeciwko złu.

• Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami? Dlaczego z kolei jezuici traktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych?

• W niezwykłej książce specjalista-mariolog, Wincenty Łaszewski, opisuje pasjonujące dzieje różańca, świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji.

Wielcy znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti.

• Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima. Krucjaty różańcowe, dające zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem
i wyzwolenie Austrii spod okupacji Sowietów.

NIGDY NIE SĄDZIŁEŚ, ŻE HISTORIA RÓŻAŃCA MOŻE BYĆ TAK PASJONUJĄCA.

Specyfikacja
ISBN 978-83-80790-59-9
Okładka zintegrowana
Ilość stron 368
Wymiary 160 x 230 mm
Autor Wincenty Łaszewski
Rok wydania 2016