Wiara i seks. Jan Paweł II o małżeństwie i rodzinie

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
29,90 zł brutto

Podczas ostatniego synodu głośnym echem odbiły się głosy stwierdzające nieaktualność nauczania Jana Pawła II i encykliki Humanae vitae Pawła VI oraz postulaty domagające się udzielania Komunii św. osobom rozwiedzionym żyjącym w nowych związkach. Z różnych stron na Kościół katolicki wywierana jest presja, aby zaakceptował zatrute owoce rewolucji seksualnej uderzające w małżeństwo i rodzinę, na przykład antykoncepcję, rozwody, związki jednopłciowe. Jednak w obecnym zamęcie zaczyna się „odkrywać” wyjątkową moc argumentów broniących małżeństwa i rodziny, jakie pozostawił Kościołowi Jan Paweł II.

Ta książka prezentuje wizję miłości i seksualności zbudowaną przez Karola Wojtyłę – św. Jana Pawła II, wzbogaconą o treści spoczywające dotąd w cieniu zapomnienia: materiały do sesji przygotowanych przez kardynała Wojtyłę w Krakowie w następstwie ogłoszenia encykliki Humanae vitae, które dotarły do rąk autora dzięki dr Wandzie Półtawskiej i red. Ewie Rzeczkowskiej-Ablewicz.

Intencją książki jest również wydobycie na światło dzienne i przedstawienie autentycznego kierunku, jaki obierają przemiany obyczajowe – a w następstwie tego legislacyjne, mające na celu destrukcję rodziny, małżeństwa i prawdziwych relacji miłosnych, co zazwyczaj jest zbywane milczeniem wynikającym z ignorancji albo niedowierzaniem: „przecież niemożliwe, aby coś takiego miało się nam przydarzyć”. Niestety, odnoszę wrażenie, że w naszym kraju mamy do czynienia z wtórną falą uderzeniową rewolucji seksualnej – i to świadomie wzmacnianą na naszym polskim terenie, aby poprzez dokonywanie zmian w moralnej mentalności Polaków „posprzątać” po Janie Pawle II. To, czego on dokonał, pociągając za Prawdą i Jezusem młode pokolenie, jest postrzegane w niektórych środowiskach jako „niewybaczalne”.

Autor

Ks. Robert Skrzypczak, ur. 1964, kapłan archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany teologii, psycholog, pracownik naukowy Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, wykładowca w Instytucie Teologicznym Marcianum w Wenecji. Odbył staż naukowy na Uniwersytecie Ca’Foscari w Wenecji, studiując personalizm włoski. Laureat nagrody Totus 2013 za propagowanie nauczania Jana Pawła II. Autor książek Osoba i misja (2005), Pomiędzy Chrystusem a antychrystem (2010), Nie umrzeć za życia (2010), Chrześcijanin na rozdrożu. Kryzys w Kościele posoborowym (2011), Filozofia i teologia osoby bł. Antonio Rosminiego (2014) . Jest też autorem monografii Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II (2011), zawierającej po raz pierwszy opublikowane wszystkie wystąpienia soborowe przyszłego polskiego papieża oraz książki Dotknąć świętości (2014), napisanej wspólnie z papieskim fotografem Arturo Marim.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-976-2
Okładka miękka
Ilość stron 360
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Robert Skrzypczak
Rok wydania 2015