Trzy dni ciemności

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
19,90 zł brutto

Inspiracją dla Bartosza Geislera, autora thrillera mistycznego „Trzy dni ciemności” były napotkane w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny mocno poruszające wyobraźnię wizje piekła, czyśćca, nieba oraz mających nadejść tzw. Trzech Dni Ciemności. Choć nikt nie jest wstanie określić dokładnie czasu apokalipsy, to również nikt nie może zapewnić, że takie doświadczenie w tym wieku na ludzkość nie spadnie. Oto w książce spotykamy współczesną, katolicką rodzinę: Martę i Piotra z trzema córeczkami, rzuconych w wir dramatycznych wydarzeń poprzedzających paruzję. Jak mogłoby wyglądać nasze życie podczas trzech dni całkowitych ciemności, w odcięciu od wszelkich wygód, pośród piekielnej nawałnicy i krótkiego, pozornego triumfu szatana i jego piekielnych mocy?

Ta poruszająca książka nie pozostawia czytelnika obojętnym, bowiem otwiera nam oczy na to, co jest ważne, pozwala przyjąć wiarę bardziej osobiście, a ufne spojrzenie w kierunku obrazu Miłosiernego Jezusa dodaje otuchy i napełnia pokojem.

Autor proponuje w książce realistyczne rozumienie przepowiedni o trzech dniach ciemności, które poprzedzą ostateczne przyjście Chrystusa. Bohaterowie książki dzięki łączności z Kościołem i żywej wierze są w stanie przetrwać apokaliptyczną zawieruchę. Obok zatrważających doświadczeń, powieść obfituje w pełne humoru sytuacje, które potrafią rozbawić do łez. Celne dialogi poruszające kwestie natury moralno-egzystencjonalnej, barwne opisy otaczającej rzeczywistości oraz trafne porównania, nadają tej powieści niepowtarzalny charakter traktatu religijno-przygodowego. Mamy w książce dreszcz emocji i wątek sensacyjny, a po jej przeczytaniu czytelnik pozostaje ze skierowanym do niego pytaniem, czy w dzisiejszym świecie możliwe jest traktowanie wiary w sposób poważny i na serio.

o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-349-4
Okładka miękka
Ilość stron 144
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Bartosz Geisler
Rok wydania 2016