Rozważania różańcowe z tradycji katolickiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
39,90 zł brutto

O. Jacques Luis Monsabre OP (1827-1907) był znanym dominikańskim kaznodzieją. Prowadzone przez niego rekolekcje przyciągały tłumy w głównych miastach Francji, Belgii, Włoch, Hiszpanii oraz w Londynie, podobnie jak konferencje wielkopostne głoszone w paryskiej katedrze. Od 1870 r. w ciągu dwudziestu lat wykonał gigantyczny plan objaśnienia całej katolickiej teologii dogmatycznej. Chętnych do słuchania było tak wielu, że z czasem na jego nauczanie w Notre Dame wprowadzono wejściówki.

Rozważania różańcowe z Tradycji katolickiej to zbiór siedmiu medytacji wszystkich czterech części Różańca Świętego. Rozważamy życie Jezusa; życie Maryi; intencje będących w potrzebie i akty miłości w Różańcu świętym; a także słowo Boże, rozbrzmiewające w każdej z tajemnic; dar Eucharystii i praktyczne owoce, jakie możemy osiągnąć dzięki tej modlitwie.
Jest to świetna, duchowa pomoc dla osób szukających pogłębienia modlitwy różańcowej, szczególnie dla członków Żywego Różańca i praktykujących nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-933-5
Okładka zintegrowana
Liczba stron 500
Wymiary 140 x 200 mm
Autor o. Jagues Luis Monsabre
Rok wydania 2017