Różowa swastyka. Homoseksualizm w partii nazistowskiej

Wydawnictwo: Wektory
Dostępność: W magazynie
48,00 zł brutto

Różowa swastyka. Homoseksualizm w partii nazistowskiej to książka, która po raz pierwszy opublikowana została w 1995 roku i do dzisiaj doczekała się aż pięciu uzupełnionych wznowień.
Autorzy, odwołując się do ogromnej ilości źródeł, dowodzą, że homoseksualizm nie tylko był obecny w NSDAP, lecz także przyczynił się do skrajnego militaryzmu w nazistowskich Niemczech. Książka ta jest głośną odpowiedzią na publikację The Pink Triangle: The Nazi War against Homosexuals, w której Richard Plant starał się udowodnić, że przyczyną, dla której homoseksualiści padli ofiarą nazizmu, była wpisana weń homofobia. Lively i Abrams odkrywają homoseksualne wątki ideologicznego wywaru, z którego wyłonił się nazizm. Wykazują, że wielu liderów niemieckiego reżimu przejawiało skłonności homoseksualne lub było jawnymi homoseksualistami. Podejmują również temat amerykańskich ruchów gejowskich i ich często nazistowskich konotacji oraz wpływu homoseksualizmu na brutalizację kultury. Jak wynika z ich badań, ośmiu na dziesięciu największych seryjnych morderców w USA było homoseksualistami.

Douglas Scott Lively- amerykański działacz, pisarz, adwokat i niezależny kandydat na gubernatora Massachusetts w wyborach w 2014 roku. Działacz amerykańskiego ruchu pro-life i organizacji występujących przeciwko gejowskiemu lobby. Prezes Abiding Truth Ministries - konserwatywnej chrześcijańskiej organizacji z siedzibą w Temecula w Kaliforni. Dyrektor kalifornijskiego oddziału American Family Asso-ciation i rzecznik Oregon Citizens Alliance.

Kevin Abrams - pisarz i żydowski tradycjonalista, który wyemigrował do Izraela. Założyciel organizacji The International Committee for Holocaust Truth. Autor artykułu: The other side of The Pink Swastika, który ukazał się w 1994 roku w biuletynie „Lambda Report" Petera LaBarbera i stał się przyczynkiem do napisania książki Różowa swastyka. Homoseksualizm w partii nazistowskiej.

Specyfikacja
ISBN 978-83-60562-98-7
Okładka miękka
Ilość stron 316
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Scott Lively
Autor Kevin Abrams