Ojciec Eliasz. Dzień gniewu

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
29,90 zł brutto

Długo wyczekiwana kontynuacja wielkiego międzynarodowego bestsellera!

Głównym wątkiem powieści jest sekretna misja tajemniczego mnicha z Góry Karmel, wezwanego przez Papieża do zmierzenia się z potężnym politykiem, reprezentującym najmroczniejsze światowe potęgi materialne i duchowe.

Ojciec Eliasz - wyznawca judaizmu, który został katolikiem, warszawskie dziecko uratowane z zagłady Holocaustu, jeden z ojców założycieli współczesnego państwa Izrael - przez dziesiątki lat był skromnym mnichem w klasztorze na Górze Karmel. Pewnego dnia jego życie ulega radykalnej zmianie. Papież powierza mu niezwykłą misję wielkiej wagi. Ma spotkać się z prezydentem Unii Europejskiej, człowiekiem, który przez swe rządze, manipulacje, mroczne ścieżki i ukryte zbrodnie zmierza bardzo szybko do przejęcia kontroli nad całym światem. Eliasz, w tajemnicy mianowany przez papieża biskupem, poszukiwany przez policję i służby specjalne za rzekome morderstwo, którego nie popełnił, w towarzystwie brata Henocha przybywa do Jerozolimy, gdzie już znajduje się Prezydent, który ma tam zapoczątkować nowy etap na swej drodze do zdobycia pełni władzy. Tym razem Eliasz chce go zdemaskować jako człowieka będącego śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Wypełniając swoją misję, spotyka zagubione i niebezpieczne osoby, dla których rozmowa z tym biskupem-uciekinierem staje się swoistym duchowym testem, objawiającym najgłębszą prawdę o nich samych.

Misja i życie ojca Eliasza są w coraz większym niebezpieczeństwie. Wydaje się, że wszystko jest stracone i zaprzepaszczone... Czy Eliaszowi uda się odwrócić bieg dziejów? Czy Bóg zainterweniuje w niezwykły sposób, ratując człowieka przed ostateczną zagładą?

Przeczytałem wszystkie powieści Michaela 0’Briena, ale tylko podczas lektury tej książki jasno dostrzegłem najbardziej znaczącą moc, która przepełnia jego dzieła: coś, a raczej Ktoś obecny w tej powieści obudził mnie, sprawił, że stałem się mądrzejszy i bardziej święty.

Peter Kreeft

Michael D. O’Brien jest Kanadyjczykiem, twórcą ikon, malarzem i pisarzem, autorem wielu bestsellerów przetłumaczonych na dwanaście języków. Jego najsłynniejszym dziełem jest książka Ojciec Eliasz. Czas Apokalipsy oraz jej kontynuacja Ojciec Eliasz. Dzień gniewu - cykl określany jako jeden z najlepszych apokaliptycznych thrillerów w historii literatury, opublikowany m.in. w Kanadzie, USA, Niemczech, Francji Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Czechach, Portugalii, Chorwacji i Polsce.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-589-4
Okładka miękka
Ilość stron 320
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Michael D. O'Brien
Rok wydania 2016