Kościół oskarżony

Wydawnictwo: Ikona
Dostępność: W magazynie
59,00 zł brutto

W Internecie, w telewizji, w dyskusjach ze znajomymi spotykamy się z ciężkimi zarzutami dotyczącymi postępowania ludzi Kościoła w trakcie Jego dwutysiącletniej historii.
Czy wszystkie są fałszywe? Zapewne nie. Wszak już w pierwszym „seminarium duchownym”, jakie prowadził Jezus dla swoich dwunastu apostołów, w chwili próby jeden z nich Go zdradził, a dziesięciu następnych uciekło. Kościół tworzą nie tylko święci.

Z drugiej strony nietrudno zauważyć, że zarzuty wobec dziejów Kościoła są wyolbrzymiane. Widzę to szczególnie dziś, po zakończeniu pisania tej książki, po zbadaniu 231 historycznych zarzutów. Starałem się to zrobić najdokładniej, zachowując obiektywizm (czy mi się to udało, ocenią Czytelnicy). Wiedziałem, że oskarżyciele mają skłonność do przesady, ale muszę przyznać, że skala antykościelnych przekłamań mnie zaskoczyła. Fakty są przekręcane, liczby wymyślane, zaniedbywany jest kontekst, a zdarza się i to, że oskarżyciele przypisują Kościołowi swoje własne winy!

Oto niektóre zagadnienia zawarte w książce:
- czy istniała „papież Joanna”?
- czy można wierzyć Ewangeliom?
- czy są dowody na istnienie Jezusa Chrystusa?
- jakie były przyczyny krucjat?
- czy inkwizycja zabiła miliony ludzi?
- kto przodował w paleniu „czarownic”, a kto go zakazał?
- kto wymordował Indian?
- czy Kościół potępił teorię Kopernika?
- czy papież sprzyjał Hitlerowi?
- czy Kościół umożliwił nazistom ucieczkę do Argentyny?
- czy papiestwo nakazywało ukrywać pedofilię?
- ile pieniędzy zarabia wikary, ile proboszcz, a jakimi sumami dysponuje Watykan?

 

Zapraszam do przechadzki po historii ostatnich dwóch tysiącleci. Jestem pewien, że wiele faktów, jakie opisałem, mocno Cię, drogi Czytelniku, zaskoczy.

Marek Piotrowski

P.S. Zarzuty wobec Kościoła dotyczą czasem także samego nauczania, któremu zarzuca się „niebiblijność”. Zagadnienia doktrynalne omówiłem w drugiej książce, zatytułowanej „Dlaczego ufam Kościołowi?”, do przeczytania której serdecznie Cię zapraszam.

Przygotowujemy do wydania trzecią książkę cyklu, pod tytułem „Kto założył Kościół katolicki?”, w której omówione zostaną kwestie: powstania Kościoła, bóstwa Chrystusa, nauki o Trójcy, źródeł biblijnych stanu duchownego, dlaczego mówimy, że Jezus przebywał w grobie przez trzy dni, skoro umarł w piątek a zmartwychwstał w niedzielę, od kiedy krzyż jest symbolem chrześcijaństwa, czy Konstantyn Wielki był chrześcijaninem. Zastanowimy się także nad datą Bożego Narodzenia.

Specyfikacja
ISBN 978-83-65600-08-0
Okładka twarda
Ilość stron 661
Wymiary 180 x 240 mm
Autor Marek Piotrowski
Rok wydania 2016