Fatimskie proroctwo o Rosji

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
29,90 zł brutto

Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła; dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć. Na koniec jednak moje Niepokalane Serce zwycięży.

Orędzie Matki Bożej, 13 VII 1917

Jak wyglądałby świat, gdyby orędzie Matki Bożej zostało przyjęte i spełnione wcześniej?
Dlaczego było możliwe wzniesienie wspaniałej Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie w czasie wojny, kiedy w innych krajach kościoły były niszczone?
Jak to się stało,że w czasie„zimnej wojny" w pilnie strzeżonym Soborze św. Michała Archanioła na Kremlu, przerobionym na muzeum ateizmu, w najwyższej tajemnicy sprawowano Najświętszą Ofiarę?
Kto i dlaczego wybudował w Fatimie prawosławną cerkiew w sąsiedztwie fatimskiego sanktuarium i co łączy tę cerkiew ze św. Janem Pawłem II?

W roku setnej rocznicy dwóch ważnych wydarzeń XX wieku, mających miejsce na obu krańcach Europy: objawień w portugalskiej Fatimie i rewolucji komunistycznej w Rosji, otrzymujemy wielowymiarowy obraz, będący potwierdzeniem faktu, że „fatimski pomost” łączący Portugalię i Rosję to sprawa o wiele głębsza i o wiele bardziej kompleksowa niż się wydaje.
Czytając tę fascynującą książkę portugalskiego historyka i jednego z najbardziej popularnych dziennikarzy, możemy dojść do wniosku, że życzenie Matki Bożej nie zostało spełnione i bezbożna propaganda zdołała wyrządzić wiele zła, jak świadczy poruszający opis prześladowania przez komunistów Kościoła zarówno prawosławnego, jak i katolickiego. Dlatego warto wiedzieć, że właśnie w Fatimie znajduje się symbol spełnionego proroctwa o zwycięstwie Niepokalanego Serca Maryi nad złem.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-881-9
Okładka miękka
Liczba stron 224
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Jose Milhazes
Rok wydania 2017