Benedykt XVI. Wielki papież czasu kryzysu

Wydawnictwo: Esprit
Dostępność: Brak w magazynie
34,90 zł brutto

Czy następca Jana Pawła II sprostał stojącym przed nim wyzwaniom?

Czy udało mu się wypełnić trudną misję w czasach głośnych skandali obyczajowych, finansowych oraz tzw. afery Vatileaks?

Co oznacza dla Kościoła dramatyczny akt jego abdykacji?

Uznany historyk, ks. Roberto Regoli odpowiada na wiele trudnych pytań, na które sam papież-emeryt dotąd nie udzielił odpowiedzi. Benedykt XVI, przyjaciel i bliski współpracownik św. Jana Pawła II, musiał stawić czoło licznym wyzwaniom współczesnego świata. Laicyzujący się Zachód, reformy wprowadzone przez Sobór Watykański II, ekumenizm oraz trudne relacje z islamem - to problemy, przed którymi stanął człowiek nazywany wcześniej „pancernym kardynałem”. Ta książka stanowi pierwszą poważną próbę spojrzenia na papieską posługę Benedykta XVI w szerszym kontekście historii Kościoła.

To śmiałe podejście do pontyfikatu Benedykta XVI. Podejście historyka, który interpretuje dostępne źródła. Ksiądz Regołi odważnie się z nimi mierzy, nie obawiając się pisać tego, co myśli.
abp Georg Ganswein, osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI

Autor rzetelnie pokazuje sukcesy papieża Benedykta XVI, ale nie unika też tematów trudnych: afery z wyciekiem dokumentów, skandali pedofilskich czy problemów z doborem współpracowników. Mimo że książka wyszła spod pióra duchownego, to niewątpliwie jej zaletą jest obiektywizm. Pisać o Kościele językiem prostym i przejrzystym nie jest łatwo. Tymczasem ks. Regoliemu sztuka ta się udała. Książkę z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy choć trochę chcą zrozumieć następcę św. Jana Pawła II.

Tomasz Krzyżak, „Rzeczpospolita”

Specyfikacja
ISBN 978-83-65706-37-9
Okładka miękka
Ilość stron 525
Wymiary 145 x 205 mm
Autor ks. Roberto Regoli
Rok wydania 2017