Aniołowie w wizjach wielkich mistyczek

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
39,90 zł brutto

Podróż ze świętymi prowadzonymi przez niebieskie duchy

Perpetua, Cecylia, Urszula, Agnieszka, Genowefa, Hildegarda z Bingen, Klara, Gertruda, Brygida, Aniela Merici, Teresa z Avila, Róża z Limy, Małgorzata Maria Alacoque, Maria Magdalena de’Pazzi, Gemma Galgani, Aniela Salawa, Teresa Musco, Natuzza Evolo i wiele innych...

Ta książka przedstawia kobiety wyjątkowe, należące do wielkiej historii Kościoła, które doświadczyły na swojej drodze obecności i opieki aniołów, kontemplujących Boga twarzą w twarz, wychwalających Go i Jemu służących. To kobiety, które choć patrzyły w niebo, to umiały twardo stąpać po ziemi i działać na rzecz wielu ludzi. Wzywały aniołów i otrzymały ich opiekę oraz towarzyszenie w powierzonej im misji. Były chronione przez własnego Anioła Stróża, potrafiły stawić czoła wszelkim przeszkodom, zmieniając środowisko i życie swoich czasów, wyróżniły się ufnością pokładaną w Bogu i otrzymały łaskę ujrzenia nieba, podczas gdy ich stopy opierały się mocno na ziemi. Poprzez różne epizody z ich życia poznajemy egzystencję aniołów i ich cenną posługę dla dobra ludzi. Jest to żywe i skuteczne świadectwo o więzach, jakie łączą ludzi z duchami niebieskimi, a także o czasach, w jakich żyły opisane tu mistyczki.

Umiłowane przez Boga i miłujące Boga ponad wszystko, były przez Niego wynagradzane wizjami i ekstazami, podczas których wchodziły w świat, do którego kluczem była wiara, pozwalająca im wyjść z tego świata i wejść do raju, poczuć zapach nieba.

Ta książka jest jak krople deszczu na pustyni wyjałowionej przez zło, na pustyni, jaką jest nasz świat, który, oszukany przez inne moce, poddaje się dobroczynnej rosie miłości Bożej.

kardynał José Saraiva Martins

Marcello Stanzione, włoski ksiądz, 8 maja 2002 r. założył Rycerstwo Świętego Michała Archanioła, którego celem jest szerzenie nabożeństwa do Świętych Aniołów. Utworzył Centrum Angelologii, wyposażone w bibliotekę i centrum dokumentacyjne oraz centrum duchowe Oazy Św. Michała. Każdego roku organizuje i przewodniczy Krajowym Spotkaniom na temat angelologii. Często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych. Napisał ponad 50 książek o aniołach i podobnej tematyce, przetłumaczonych na różne języki.

Myriam Castelli jest dziennikarką ¡należy do Kongregacji Córek św. Pawła. Jako ekspert w zakresie komunikacji radiowo-telewizyjnej pracowała przez wiele lat za granicą, najpierw w Hiszpanii, apotem w Wenezueli. Od prawie dwudziestu lat współpracuje z telewizją RAI, gdzie prowadzi program telewizyjny Cristianita (Chrześcijaństwo). Opublikowała między innymi książki: Święci na cały rok, Bóg radości, Ostatnia podróż, Jan Paweł II w Loreto, Serce biskupa i Ojciec Święty, Jan Paweł ll. Mistrz i świadek.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-505-4
Okładka twarda
Ilość stron 352
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Marcello Stanzione
Autor Myriam Castelli
Rok wydania 2016