Święty Mikołaj Cudotwórca

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
29,90 zł brutto

Święty Mikołaj Cudotwórca dokonał tysięcy cudów i uzdrowień z wszelkich możliwych chorób i nadal nieustannie wspiera wszystkich, którzy proszę o jego wstawiennictwo u Boga. Kto, znalazłszy się w potrzebie, pobożnie, z wiarą i nadzieją ucieknie się w modlitwie do tego wielkiego świętego, może być pewien, że zawsze przybędzie mu on z pomocą.

Książka ukazuje historię życia świętego Mikołaja, cuda, jakich dokonał jeszcze za życia oraz przytacza liczne świadectwa, zarówno dawne, jak i całkiem współczesne, kilkudziesięciu spośród niezliczonych uzdrowionych i cudownie wyratowanych z wielkich tarapatów, ludzi ocalonych od śmierci, którzy uciekali się do Boga przez wstawiennictwo św. Mikołaja. Prócz tego opisuje szczególne miejsca kultu i sanktuaria św. Mikołaja, także te znajdujące się w Polsce, wraz ze świadectwami uzdrowień, jakich doświadczyli modlący się tam wierni.

Znamy go wszyscy jako miłego staruszka z długą białą brodą, który obdarowuje nas prezentami. Czy jednak jest to pełny obraz jednego z najbardziej znanych i ukochanych świętych? Okazuje się, że ten święty biskup, żarliwy obrońca wiary Kościoła, ma nam o wiele więcej do ofiarowania. Bogactwo tradycji, wiary i doświadczeń Kościoła ukazuje go jako potężnego cudotwórcę, do którego nieustannie zwracają się z prośbami ludzie dotknięci nieszczęściami i chorobami. A święty Mikołaj nie przestaje nieść im pomocy, orędując za nimi i wypraszając u Boga niezliczone łaski, czego świadectw pełna jest właśnie ta książka. Po dziś dzień Kościół Wschodni czci świętego Mikołaja jako potężnego wspomożyciela i cudotwórcę, o czym świadczą choćby obecne w każdej cerkwi ikony świętego. A tymczasem doczesne szczątki świętego Mikołaja - z których od stuleci wypływa cudowny olej - znajdują się we włoskim mieście Bari, gdzie od wieków pielgrzymują wierni z całego świata i gdzie doświadczają niezwykłych łask. Czas więc na to, żeby również chrześcijanie z Zachodu poznali św. Mikołaja jako niezwykłego cudotwórcę, patrona podróżujących, wspomagającego ludzi we wszelkich potrzebach.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-269-5
Okładka miękka
Ilość stron 336
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Anatolij Bajukański
Rok wydania 2015