Święty Andrzej Bobola. Życie, objawienia, cuda

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
14,90 zł brutto

Ksiądz Józef Niżnik, kustosz sanktuarium w Strachocinie, opowiada o życiu i męczeństwie świętego Andrzeja Boboli, o losach jego relikwii oraz o jego nadprzyrodzonych interwencjach w kluczowych momentach naszych dziejów. Daje też świadectwo osobistych spotkań ze świętym Andrzejem, który zjawiał się wStrachocinie, aby przypomnieć Polakom o sobie i stać się wielkim orędownikiem w najważniejszych sprawach naszej Ojczyzny.

Pozwólcie, że jako bezpośredni świadek wydarzeń podzielę się tym, co przeżyłem (...). Pojawienie się tajemniczej postaci nocą z 10 na 11 września 1983 roku zapoczątkowało moje „spotkania z nią", które trwały prawie cztery lata. Zaznaczam - „spotkania”, gdyż kolejne pojawienia się tajemniczej postaci miały miejsce o tej samej nocnej godzinie, co pierwsze, ale znakiem rozpoznawczym było „pukanie do drzwi sypialni". Pojawianie się postaci nie było systematyczne i nigdy nie można było przewidzieć, kiedy się pojawi. Czasem pojawiała się dwa razy w tygodniu, a czasem raz na kilka miesięcy. Z każdym „pojawieniem się” przypominała o swoim istnieniu i niedokończonej sprawie, którą tu rozpoczęto.

ks. Józef Niżnik

Ks. Józef Niżnik, od 7 września 1983 do 25 sierpnia 1984r. administrator, a następnie proboszcz parafii w Strachocinie. Wprowadził kult św. Andrzeja Boboli, doprowadzając do powstania sanktuarium. Sprowadził do Strachociny siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej.
Zbudował klasztor, kaplicę na Bobolówce, dom pielgrzyma oraz ośrodek zdrowia.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-401-9
Okładka miękka
Ilość stron 128
Wymiary 130 x 190 mm
Autor ks. Józef Niżnik
Rok wydania 2016