Św. Faustyna i dusze czyśćcowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
24,90 zł brutto

Książka przedstawia życie, doświadczenia mistyczne i przesłanie miłosierdzia głoszone przez świętą Siostrę Faustynę w perspektywie nauczania Kościoła o duszach cierpiących w czyśćcu. Ponadto zawiera bogaty zbiór modlitw do Miłosierdzia Bożego, za zmarłych i dusze czyśćcowe.

„Powiedział mi Pan: Jesteś złączona ze mną i nie lękaj się niczego, ale wiedz o tym, dziecię moje, ze szatan cie nienawidzi; chociaż on każdej duszy nienawidzi, ale szczególnie nienawiścią pała do ciebie, dlatego ze wiele dusz wyrwałaś spod jego panowania. (...) Wstępuj często do czyśćca, bo tam cie potrzebują. Rozumiem, o Jezu mój, znaczenie tych słów, które mówisz do mnie, ale pozwól mi wpierw wstąpić do skarbca miłosierdzia Twego. – Napisz, córko Moja, ze jestem miłosierdziem samym dla duszy skruszonej. Największa nędza duszy nie zapala Mnie gniewem, ale się wzrusza serce Moje dla niej miłosierdziem wielkim.”

Fragment Dzienniczka św. Siostry Faustyny

Ksiądz Marcello Stanzione od lat jest zaangażowany w walkę z„protestantyzacją” wiary katolickiej, publikując przede wszystkim książki dotyczące aniołów, demonów oraz dusz czyśćcowych, zajmując się tymi właśnie zagadnieniami, które świadomie są pomijane przez niektórych teologów, a są ściśle związane z katolicyzmem i wielką tradycją Kościoła. Dzięki tej książce, która przybliża nam święta Faustynę Kowalską, ulubiona święta papieża Jana Pawła II, pomaga nam pochylić się nad rzeczywistością czyśćca.


„Jak tylko się położyłam, zaraz zasnęłam; jednak koło godziny jedenastej szatan szarpnął moim łóżkiem. Zbudziłam się natychmiast i spokojnie zaczęłam się modlić do swego Anioła Stróża. Wtem ujrzałam dusze czyśćcowe pokutujące; postać ich była jako cień, a pomiędzy nimi widziałam wiele szatanów; jeden starał się mnie dokuczyć, rzucał się w postaci kota na moje łózko i na stopy, a był tak ciężki, jakoby parę pudów. Modliłam się cały ten czas na różańcu; nad ranem ustąpiły owe postacie i mogłam zasnąć. (…)"

„O Jezu mój, daj mi moc do znoszenia cierpień, aby się nie krzywiły usta moje, gdy pije kielich goryczy. Dopomóż mi sam, aby ofiara moja miła Ci była; niech jej nie kazi miłość moja własna, choć się ona przeciąga w lata. Niechaj czystość intencji czyni [ją] miłą Tobie i świeżą, i żywą. Nieustanna walka, ustawiczny wysiłek to życie moje, by spełnić wole Twoja święta, ale niechaj Cię wszystko chwali, o Panie, co we mnie jest – i nędza, i moc."

Fragmenty Dzienniczka św. Siostry Faustyny

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-896-3
Okładka miękka
Ilość stron 228
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Marcello Stanzione
Rok wydania 2015